تبلیغات
دنیـــــای مجـــــازی - تهدیدهای شایع برای تلفن‌های همراه
تاریخ : یکشنبه 9 تیر 1392 | 03:09 ب.ظ | نویسنده : دنیای مجازی
کشف و پوشش رسانه‌ای بدافزار تلفن همراهی به نام OBAD مهر تأیید دیگری بر این واقعیت

 پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: کشف و پوشش رسانه‌ای بدافزار تلفن همراهی به نام OBAD مهر تأیید دیگری بر این واقعیت بود که تهدیدهای وابسته به تلفن همراه یکی از نگرانی‌های تمام‌ناپذیر کاربران محسوب می‌شوند. بدافزارهای تلفن همراه درست مانند نرم‌افزارهای مخرب ویندوز روز به روز از لحاظ نحوه‌ی عمل‌کرد و شیوه‌ی نفوذ به دستگاه‌های کاربران پیچیده‌تر می‌شوند. در حقیقت این یکی از پیش‌بینی‌های امنیتی ۲۰۱۳ نیز بوده است.

OBAD از یکی از آسیب‌پذیری‌‌های بستر اندروید، برای جلوگیری از شناسایی و حذف خود سوءاستفاده می‌کند. روش انتشار OBAD به خاطر استفاده از بلوتوث جالب توجه است، روشی که پیش‌تر بدافزار سیمبین هم از طریق آن منتشر شده است.
روال بدافزارهای FAKEAV به این ترتیب شده است که پنجره‌های پاپ‌آپ و پیام‌های مربوط به برنامه‌های آلوده به کاربران قربانی نمایش داده می‌شود. تبلیغات مبتنی بر تلفن همراه نیز به جای نمایش مداوم اطلاعیه‌های سودمند، کاربران را به انواع مختلف تهدیدهای تحت وب گرفتار می‌کنند. در حقیقت این دگرگونی‌ها در نتیجه‌ی استفاده‌ی موذیانه از ویژگی‌های نوین تلفن‌های همراه حاصل شده‌ است. آسیب‌پذیری‌‌های اندروید نیز به‌طور بی‌سابقه‌ای مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، چرا که تکه‌تکه‌سازی این بستر، رسیدگی به آسیب‌پذیری‌‌ها را بیش از پیش دشوار می‌سازد. مسائل پیش رو در به‌روزرسانی اندروید نیز منجر به افزایش نگرانی‌ راجع به بدافزارهای تلفن همراه می‌شود، چرا که کاربران را بیش از هر موقعیت دیگری مستعد مبدل شدن به یکی از قربانی‌های بالقوه‌ی FAKEAV می‌نماید. طبقه بندی: آموزشی،  اخبار فناوری،  سوالات و جواب نظرات، 
برچسب ها: تلفن همراه، امنیت، شبکه، بدافزار، اندروید، سیمین، اخبار فناوری،  
دنبالک ها: منبع خبر،  

  • لحظه ها
  • بیا 2 اینجا
  • ضایعات