تبلیغات
دنیـــــای مجـــــازی - نرم‌افزارهای اندرویدی با دسترسی غیرمجاز Admin را بشناسید
طراحی ابزاری جدید توسط شرکت TrendMicro برای شناسایی و حذف بدافزاری که در سیستم‌های اندروید به صورت خاموش عمل می‌کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: در پی شناسایی بدافزاری اندرویدی که از ایرادات و آسیب‌پذیری‌های سامانه عامل اندروید استفاده می‌کند تا از دید محققین مخفی مانده و با فعالیت به دور از چشم کاربران پاک کردن خود را غیرممکن می‌نماید، شرکت TrendMicro  ابزاری را طراحی کرده است که کشف و حذف این بدافزار و دیگر بدافزارهای مشابه را ممکن می‌سازد.بدافزار Obad با سوءاستفاده از مشکلات امنیتی اندروید دسترسی Admin را بدون اطلاع کاربر برای خود مهیا می‌نماید. این بدافزار به دلیل عدم برخورداری از رابط کاربری و همچنین جلوگیری از نمایش نام برنامه‌ در لیست برنامه‌های دارای دسترسی Admin  کاملاً از دید کاربر مخفی می ماند.
برنامه جدید TrendMicro تحت عنوان Hidden Device Admin Detector به کاربر امکان می‌دهد تا برنامه‌های این‌چنینی که دارای بالاترین سطح دسترسی در سامانه اندروید هستند اما در لیست برنامه‌های دارای این دسترسی نامشان دیده نمی‌شود، را به راحتی شناسایی و غیرفعال نمایند.
    
با سلب این دسترسی‌ها از برنامه موردنظر شما می‌توانید برنامه را از راه عادی و یا با کمک برنامه‌های امنیتی دیگر از ابزار اندرویدی خود پاک کنید.طبقه بندی: تبلت و تلفن همراه،  اخبار فناوری، 
برچسب ها: اندروید، ادمین، شبکه، اخبار فناوری، امنیت، نرم افزار، گوگل،  
دنبالک ها: منبع خبر،  

  • لحظه ها
  • بیا 2 اینجا
  • ضایعات