تبلیغات
دنیـــــای مجـــــازی - كشف یک تروجان جدید اندروید توسط كسپرسكای
تاریخ : پنجشنبه 30 خرداد 1392 | 04:26 ب.ظ | نویسنده : دنیای مجازی
محققان امنیتی از آزمایشگاه شركت آنتی ویروس كسپراسكای نام برنامه مخرب كشف شده را Backdoor.AndroidOS.Obad.a گذاشته‌اند و معتقدند كه این بدافزار پیچیده‌ترین برنامه تروجان اندروید است.
پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: یک برنامه تروجان به تازگی كشف شده است كه از رخنه‌های ناشناخته در اندروید استفاده می‌كند و به منظور فرار از تشخیص و پایداری بیشتر بر روی دستگاه‌های آلوده از روش‌های بدافزار ویندوز بهره می‌گیرد.
محققان امنیتی از آزمایشگاه شركت آنتی ویروس كسپراسكای نام این برنامه مخرب جدید را Backdoor.AndroidOS.Obad.a گذاشته‌اند و معتقدند كه این بدافزار پیچیده‌ترین برنامه تروجان اندروید است.
این بدافزار به گونه ای طراحی شده است كه پیام‌های كوتاه را برای تعدادی كاربر اندروید ارسال می‌كند و به مهاجمان اجازه می‌دهد تا توسط باز كردن یک shell راه دور، دستورات مخرب را بر روی دستگاه‌های آلوده اجرا نمایند. مهاجمان می‌توانند از این بدافزار استفاده نمایند تا هر نوع داده ذخیره شده بر روی دستگاه‌های آسیب‌پذیر را سرقت نمایند یا برنامه‌های كاربردی مخربی را بر روی دستگاه آلوده دانلود كرده تا به صورت محلی نصب شود و از طریق بلوتوث بر روی دستگاه‌های دیگر توزیع گردد.
بدافزار Obad.a از یک رخنه ناشناخته در Android OS سوء استفاده می‌كند و بدین ترتیب خود را در لیست مدیران شبكه مخفی می‌كند در نتیجه كاربران نمی‌توانند حق دسترسی آن را لغو كرده و یا برنامه كاربردی مخرب را حذف نمایند.
Denis Maslennikov، تحلیلگر ارشد بدافزار در آزمایشگاه كسپراسكای گفت: در دستگاه‌هایی كه root هستند، این بدافزار سعی می‌كند تا از طریق اجرای دستور "su id"، حق دسترسی‌های root را بدست آورد.طبقه بندی: اخبار فناوری، 
برچسب ها: تروجان، اندروید، کسپرسکای، اخبار امنیت فناوری اطلاعات، Backdoor.AndroidOS.Obad، Android، Denis Maslennikov،  

  • لحظه ها
  • بیا 2 اینجا
  • ضایعات