تبلیغات
دنیـــــای مجـــــازی - وب‌ سایت‌های کره جنوبی هدف حملات سایبری قرار گرفتند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: وزارت علوم کره حملات متعدد و از کار افتادن تعدادی از سایت‌ها را تایید کرده اما هویت هکرها هنوز شناسایی نشده است.
کره جنوبی به دنبال حمله هکینگ به وب سایت‌های دولتی این کشور، هشدار سایبری داد.
وب سایت دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در میان سایت‌های رسانه‌ای و رسمی متعددی بوده که صبح روز سه‌شنبه هدف حملات سایبری هماهنگ قرار گرفتند.
وزارت علوم کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای، ضمن تایید وقوع حملات سایری و از کار افتادن سایت‌های متعدد، اعلام کرد که هویت هکرهای عامل این حملات شناسایی نشده است.
این حادثه مصادف با سالروز آغاز جنگ کره بود که تقسیم شبه جزیره کره را در پی داشت.

بر اساس گزارش‌ها، پیام‌های ستایش آمیز از رهبر کره شمالی در وب سایت‌های هک شده ارسال شده و گروه آنونیمس را مسئول این حملات معرفی کرده‌اند.
با این‌همه بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، این گروه در حساب رسمی توییتر خود هر گونه دست داشتن در این حملات را تکذیب کرد.
آنونیمس‌ها پیش از این مدعی شده بودند که پروفایل‌های شبکه اجتماعی مربوط به کره شمالی را در بخشی از "عملیات کره آزاد" هک کرده‌اند.
خبرگزاری کره جنوبی یونهاپ به نقل از منابع آگاه گزارش داد که شماری از وب سایت‌های کره شمالی نیز هدف حمله هکرها قرار گرفته‌اند.
وب سایت‌های خبرگزاری "کورین سنترال" کره شمالی، روزنامه رودونگ سینمون و پورتال نائنارای این کشور روز سه‌شنبه آفلاین بودند.
حملات سایبری که ۲۰ مارس علیه شش بانک کره جنوبی و برادکسترهای این کشور انجام گرفت، موجب اختلال ۳۲ هزار رایانه و خدمات بانکی شده بود.
به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، کره جنوبی در شرایطی که تنش میان دو کره تشدید شده، همسایه شمالی خود را مقصر این حملات معرفی کرده است.
کره شمالی همچنین مسئول حملات سایبری پیشین در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ شناخته شده بود.


طبقه بندی: اخبار فناوری، 
برچسب ها: هک، هکر، حمله سایبری، شبکه اجتماعی، توییتر، امنیت، امنیت شبکه،  
دنبالک ها: منبع خبر،  

  • لحظه ها
  • بیا 2 اینجا
  • ضایعات