تبلیغات
دنیـــــای مجـــــازی - آخرین رتبه بندی اپراتورها اعلام شد
تاریخ : چهارشنبه 5 تیر 1392 | 08:00 ب.ظ | نویسنده : دنیای مجازی
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارزیابی سالانه اپراتورهای ارتباطی با هدف توسعه كمی و كیفی خدمات آنان خبر داد و رتبه اپراتورهای تلفن همراه، ثابت، اینترنت و ارائه کنندگان خدمات فناوری اطلاعات را براساس شاخص های مدنظر اعلام کرد.

 محمد علی فرقانی در تشریح فرایند ارزیابی اپراتورهای فعال در حوزه ICT گفت: به منظور حمایت از كاربران و اپراتورها و توسعه كیفی و كمی خدمات از طریق ایجاد فضای رقابتی سالم، ارزیابی و رتبه‌بندی اپراتورها به صورت سالانه از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی انجام می‌شود. 

وی با بیان اینکه در این ارزیابی اپراتورهای تلفن همراه با هفت معیار مدیریت و رهبری، منابع انسانی، نتایج كلیدی عملكرد، فرایندهای سازمانی، نتایج مشتری، نتایج جامعه و منابع و مشاركت با شاخصهای مختلف سنجیده می‌شوند، افزود: براساس این شاخصها در سال جاری، شركت خدمات ارتباطی ایرانسل رتبه اول و شركت ارتباطات سیار ایران رتبه دوم را در ارزیابی اپراتورهای شبكه سیار كسب كردند. 

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح کرد: در حوزه اپراتورهای شبكه تلفن ثابت نیز رتبه اول به شركت مخابرات استان قم و رتبه دوم به شركت مخابرات استان خراسان رضوی اختصاص یافت. 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره شاخصهای ارزیابی اپراتورهای سرویس های فناوری اطلاعات نیز گفت: اپراتورهای PAP - اینترنت پرسرعت - و SAP - خدمات ماهواره ای - كه رتبه‌های آنان در سومین جشنواره فاوا اعلام شد در چهار محور رضایتمندی كاربران و مشتریان با لحاظ کردن كیفیت سرویس، قانونمداری و توسعه فرهنگ و ادبیات رگولاتوری، انجام تعهدات توسعه و اجرا و عملكرد شبكه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند كه بیشترین شاخصها در این حوزه به رضایتمندی مشتریان اختصاص دارد. 
به گفته فرقانی از میان دارندگان پروانه SAP، شركت ارتباطات ماهواره‌ای سامان، شركت پارس ارتباطات و شركت آرین ماهواره رتبه های اول تا سوم را کسب کردند. 

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: رتبه های اول تا سوم ارزیابی اپراتورهای سرویس های فناوری اطلاعات در حوزه خدمات اینترنت پرسرعت مربوط به شركتهای آریا رسانه تدبیر (شاتل)، پارسان لین ارتباطات - پارس آنلاین - و شركت انتقال داده‌های آسیاتك است.


طبقه بندی: تبلت و تلفن همراه،  سوالات و جواب نظرات، 
برچسب ها: رتبه بندی، اپراتور، ایرانسل، همراه اول، رایتل، تالیا، تلفن همراه،  
دنبالک ها: منبع خبر،  

  • لحظه ها
  • بیا 2 اینجا
  • ضایعات