تبلیغات
دنیـــــای مجـــــازی - حذف نام ایران از سایت کسپراسکای
تاریخ : شنبه 8 تیر 1392 | 10:59 ق.ظ | نویسنده : دنیای مجازی
حذف نام ایران از سایت کسپرسکی
شرکت کسپرسکی به یکباره نام ایران و نمایندگان ایرانی‌اش را از سایت رسمی کسپرسکی حذف کرده است


 با این کار، کسپرسکی هم به جمع شرکت‌های امنیتی اضافه شد که که نام ایران را از بخش نمایندگان سایتشان حذف کرده‌اند. 

پیش از این اقدام کسپرسکی، شرکت‌های مک آفی، نورتون، ایست و بیت دیفندر با حذف نام ایران از سایتشان عملاً شرکت خود را از داشتن نماینده رسمی در ایران محروم کرده بودند.

این اقدام کسپرسکی در حالی است که تا مدتی پیش نمایندگان این آنتی‌ویروس روسی مدعی حمایت کامل کسپرسکی از این شرکت‌ها بودند و بارها مسئولین منطقه‌ای کسپرسکی از عدم وارد شدن کسپرسکی به تحریم نرم‌افزاری علیه ایران سخن گفته بودند. 

با توجه به ارتباط نزدیک بین دولت‌های ایران و روسیه، به ویژه در سال‌های اخیر، کمتر کارشناسی احتمال تحریم ایران توسط آنتی‌ویروس کسپرسکی را می‌داد. 

ایجاد اطمینان از عدم ورود کسپرسکی به تحریم، بسیاری از مدیران امنیتی سازمان‌ها و به خصوص نهادهای دولتی را راضی به استفاده از کسپرسکی برای حفظ امنیت سایبری این سازمان‌ها نموده بود. 


تعداد شرکت‌های امنیتی هم که در بازار به ارائه محصولات کسپرسکی می‌پرداختند کم نبود و در سال‌های اخیر و با تنگ شدن حلقه تحریم و قرار گرفتن دیگر آنتی‌ویروس‌ها در گروه تحریمی، شرکت‌های زیادی، کسپرسکی را به سبد محصولات خود افزوده بودند.

مشخص نبودن آینده ارتباط شرکت کسپرسکی با نمایندگان ایرانی خود و همچنین معین نبودن نحوه ارتباط کسپرسکی با مشتریان ایرانی بر اهمیت این خبر افزوده است.

وبسایت های معتبر آمادگی خود را نسبت به اطلاع‌رسانی شفاف در این زمینه اعلام می‌کند و از نمایندگان کسپرسکی در ایران برای توضیحات بیشتر در این مورد دعوت می‌کند.
طبقه بندی: اخبار فناوری،  سوالات و جواب نظرات، 
برچسب ها: اخبار فناوری، دنیای مجازی، کسپراسکای، کسپرسکای، کسپرسکی، امنیت، آنتی ویروس،  
دنبالک ها: منبع خبر،  

  • لحظه ها
  • بیا 2 اینجا
  • ضایعات